GEFCO posiluje námořní přepravu s Čínou

Společnost: | Štítky: 27.07.2015

V uplynulém roce zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem o námořní přepravu zboží z Číny do České republiky. Objem přepraveného zboží stoupl o 40 %, přičemž převahu měl import zboží do České republiky. Pozitivní trend ale zaznamenal také vývoz zboží do Číny. Kromě celokontejnerové přepravy zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem také o individuální přepravu zboží prostřednictvím sběrné služby.

GEFCO nemyslí jen na přepravu, ale také na své okolí

Společnost: | Štítky: 05.05.2015

Společnost GEFCO je na českém trhu většinou zmiňována v souvislosti s jejími obchodními projekty, jako jeden z pěti nejvýznamnějších poskytovatelů přepravních a dalších logistických služeb. Kromě toho ale celá společnost podporuje také vybrané projekty v rámci své vnitřní politiky společenské odpovědnosti.

Šéf GEFCO Luc Nadal na oficiální návštěvě České republiky

Společnost: | Štítky: 23.04.2015

Na dvoudenní oficiální návštěvě České republiky byl ve dnech 16. a 17. dubna 2015 Luc Nadal, předseda představenstva skupiny GEFCO. Během své pracovní cesty se setkal se zaměstnanci společnosti a navštívil její jednotlivé pobočky, setkal se také se zástupci významných lokálních partnerů.

Společnost GEFCO otvírá nové logistické centrum

Společnost: | Štítky: 01.02.2015

Společnost GEFCO Česká republika otvírá v těchto dnech nové logistické centrum v Jažlovicích u Prahy. Sloučí do něj své logistické aktivity, které v oblasti poskytuje. Díky optimalizaci provozu v novém centru dojde k zefektivnění služeb pro klienty a také k ekonomickým úsporám.

Pozor na maďarský logistický trhu, varuje společnost GEFCO

Společnost: | Štítky: 20.01.2015

Již od počátku roku 2015 platí zásadní změny v maďarské legislativě, které se zásadně dotýkají také českých přepravců či výrobních společností. Jak se ukazuje, mnoho společností stále o těchto změnách neví, nebo neví, jak na ně reagovat. Společnost GEFCO proto připomíná, že od 1. ledna 2015 vstoupila v Maďarsku platnost oznamovací povinnost spojená se silniční přepravou zboží.

Společnost GEFCO posiluje své kapacity úpravy vozidel

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO, přední globální logistická společnost v České republice, posiluje kapacity svých služeb v oblasti postprodukční úpravy vozidel. V rámci nich poskytuje svým zákazníkům například možnost lakování specifických náhradních dílů, polepy vozů, jejich dispoziční úpravu, či montáž doplňkového vybavení (například vyhřívání sedadel, montáž navigace apod.).

Dočasné snížení cel na dovoz ukrajinského zboží do EU

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO připomíná všem dovozcům, že dočasné snížení cel na dovoz ukrajinského zboží do EU vstoupilo 23. dubna 2014 v platnost. O tomto kroku rozhodl již dříve Evropský parlament ve snaze snížit hospodářské důsledky současné krize na Ukrajině.

Společnost GEFCO představila nového manažera

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech představila nového manažera, který bude zodpovědný za její pobočku na pražském letišti. Jiří Říha (33 let) věří, že se mu podaří v dalších měsících navýšit kapacitu přepravovanou pod značkou GEFCO leteckou cestou. V tomto ohledu vidí budoucnost především v rozvíjejících se regionech Jižní Ameriky, Asie a Středního Východu, ale také v Rusku, především v jeho vzdálenějších oblastech. V předmětech přepravy bude mít i nadále významnější úlohu oblast IT, aerospace, měřících přístrojů či náročných materiálů.

Rusko a Čína v dalších letech posílí ve vzájemném obchodu s ČR

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Během uplynulých 8 let se v České republice výrazně navýšil dovoz i vývoz zboží. Ačkoli v obou případech kontinuálně rostlo množství přepraveného zboží ve všech regionech, s patrným propadem v době ekonomické krize, nejrychleji stoupají oblasti států SNS nebo Číny. Ukázaly to aktuální statistické údaje, které prezentovala společnost GEFCO na základě analýzy dat poskytnutých ČSÚ. Ty také naznačují trendy, jak se bude nadále vyvíjet doprava z a do České republiky.

Dovozu i vývozu zboží se daří, pozitivní je i trend

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO analyzovala statistické údaje ČSU o dovozu a vývozu zboží z České republiky. Mimo jiné z nich vyplývá, že během šesti let (2006 až 2012) vývoz ale i dovoz zboží kontinuálně narůstal. Z dlouhodobého hlediska přitom převyšuje vývoz zboží nad dovozem do ČR a tento trend by měl i nadále pokračovat.

Busta Václava Havla je již na cestě do amerického Kongresu

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Přepravu netradiční zásilky zajišťovala dnes společnost GEFCO. Zásilka malá co do rozměru i váhy měla o to významnější rozměr symbolický. Nejprve prostřednictvím silniční přepravy a následně letecky GEFCO přepravilo pozlacenou bustu prvního českého presidenta Václava Havla do amerického Washingtonu D. C., kde bude umístěna v prostorách amerického Kongresu.

Pětina českých společností zbytečně utrácí za logistické služby

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech realizovala rozsáhlý průzkum mezi českými výrobními společnostmi, které využívají logistických služeb. Zjišťovala nejen současný význam logistiky pro jejich existenci, ale také předpoklady do budoucna a potřeby, které jsou s přepravními službami spojené.

Busta Václava Havla je již na cestě do amerického Kongresu

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Přepravu netradiční zásilky zajišťovala dnes společnost GEFCO. Zásilka malá co do rozměru i váhy měla o to významnější rozměr symbolický. Nejprve prostřednictvím silniční přepravy a následně letecky GEFCO zajistilo přepravu pozlacené busty prvního českého presidenta Václava Havla do amerického Washingtonu D. C., kde bude umístěna v prostorách amerického Kongresu.

Sběrná služba získává na důležitosti

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

V uplynulých měsících realizovala výzkumná agentura B-inside exklusivně pro společnost GEFCO výzkum mezi českými společnostmi, které dopravních služeb využívají. V rámci něho se zaměřila také na sběrnou službu.

Analýza GEFCO: přeprava po železnici v ČR stále klesá

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO analyzovala statistické údaje o železniční přepravě v České republice. Jak se ukazuje, od roku 1994 železniční síť není v České republice optimálně využívána a objemy přepraveného zboží po železnici se stále zmenšují. Železniční přeprava přitom patří mezi ekologicky a energeticky nejméně náročné druhy přepravy.

GEFCO vysílá na trať Praha – Brno unikátní road train

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech zahájila provoz nové kamionové soupravy „road train“, která bude denně dopravně obsluhovat její pobočky v Jažlovicích u Prahy a v Brně. Souprava, která umožní převoz až trojnásobného množství zboží oproti běžným kamionům, přináší nejen ekonomické a logistické výhody klientům, ale je také výrazně šetrná k životnímu prostředí.

České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

Společnost: | Štítky: 26.11.2014

Téměř 9 milionů korun činí průměrné náklady výrobních společností v České republice na logistické služby. To je až 1,5 % obratu společností. Vyplývá to z průzkumu, který v těchto dnech realizovala společnost GEFCO.

Lodní doprava vzrůstá na významu, pro ČR je nejzajímavější Čína

Společnost: | Štítky: 05.11.2014

Jedna třetina výrobních společností v České republice využívá lodní dopravu, nejčastěji jako logistické spojení s Čínou. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala společnost GEFCO mezi výrobními společnostmi s obratem nad 100 milionů korun ročně. Dosud výrazně převyšuje kontejnerová přeprava, svůj význam ale získává také balíková služba.

GEFCO personálně posiluje

Společnost: | Štítky: 17.09.2014

Společnost GEFCO Česká republika v těchto dnech získala výraznou posilu do svého týmu – na pozici manažera logistiky a pozemních přeprav nastoupil Bogdan Ionita, který se bude soustředit na rozvoj sběrné služby v regionu střední a východní Evropy.

Společnost GEFCO v 1Q 2014 posílila svou přítomnost v ČR

Společnost: | Štítky: 17.09.2014

Ekonomické výsledky společnosti GEFCO na českém trhu potvrzují, že i nadále posiluje svou pozici na místním trhu. Výkony společnosti překročily hranici 1,2 miliardy korun, vzrostl také provozní výsledek hospodaření.

Společnost GEFCO představila své ekonomické výsledky za rok 2013

Společnost: | Štítky: 11.04.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech představila své ekonomické výsledky za Českou republiku i celosvětově. Potvrdila v nich své přední místo na světovém logistickém trhu. Celkově společnost GEFCO dosáhla obratu 4 miliardy eur, v České republice překonala hranici 2 miliard korun.